Lechia Gdańsk nie popisała się w sparingu z pierwszoligowcem

Karol Merk
Karolina Misztal
Lechia przegrała sparingowe spotkanie z Olimpią Grudziądz. Pierwszoligowcy pokonali we wtorek (13.02) biało-zielonych na stadionie przy ul. Traugutta.

Piłkarze Lechii Gdańsk przegrali 0:1 z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. Pierwsza część meczu była wyrównana i żadnej drużynie nie udało się wykorzystać sytuacji bramkowych. Aż do 60 minuty, kiedy to Konrad Handzlik precyzyjnym uderzeniem pokonał Oliviera Zelenikę.

Szansę na wyrównanie miał jeszcze Grzegorz Wojtkowiak, który w 75 minucie dostał w pole karne dobre podanie od Rafała Kobrynia. Wojtkowiakowi nie udało się jednak oddać celnego strzału.

Sparing był sprawdzianem dla zawodników, którzy nie wystąpili w ligowym meczu z Wisłą Kraków. Po koniec spotkania trener Adam Owen dał jeszcze szanse gry zawodnikom z zespołu juniorów starszych Akademii Lechii Gdańsk.

– Będziemy rozgrywać jeden [ligowy – red.] mecz w tygodniu, więc może być z [testowaniem zawodników – red.] tym trudno. Planujemy jednak także mecze sparingowe, żeby wszyscy mieli szansę pograć. – powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Adam Owen.

Lechia Gdańsk – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)

0:1 Handzlik (60)

Lechia: Zelenika (65. Woźniak) – Wojtkowiak, Vitoria, Wawrzyniak – Milos (62. Włodarczyk), Borysiuk (46. Rynkowski), Lipski (62. Petk), Kobryń (76. Lisiecki) – Krasić (62. Bluma), Macierzyński, Oliveira (62. Machol)

Olimpia: Małecki (46. Muzyk) – Bielawski, Zitko, Wełna (65. Goropevsek), Klimczak (53. Ciechanowski)– Klichowicz (73. Janicki), Kurowski (55. Handzlik), Candrea (78. Poręba), Calvo (46. Feruga), Kaczmarek (46. Bancessi) – Koval (46. Jazvić)

Top Sportowy24: zobacz hity internetu