27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Głupoty nie zakażemy

  Głupoty nie zakażemy

  Mariusz Leśniewski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Głupolom z wiatrówkami, którzy strzelają do ludzi czy zwierząt, powinna grozić kara więzienia
  Wiatrówki długie, wiatrówki krótkie, lunety do wiatrówek - kto chce się pobawić w strzelca, może przebierać w takim sprzęcie. Ceny nie są zaporowe, a zabawa w strzelanie dostarcza ponoć, jak reklamuje to jeden z producentów, "mnóstwo radości i satysfakcji".

  I wszystko jest w porządku, dopóki wiatrówki nie trafiają do rąk głupoli, którzy na cel biorą dzieci czy kobiety. Nie ma roku, abyśmy nie opisywali i nie piętnowali takich przypadków. Jednak głupoli z wiatrówkami nie ubywa. Co więc zrobić?

  Rozwiązanie wydaje się proste - zakazać sprzedaży wiatrówek. Jednak nie tędy droga. Są bowiem inni pasjonaci głupoty, którzy strzelają do dzieci z proc (taka proca wyprodukowana w Chinach, z odpowiednio spreparowanymi skoblami, może być bardzo groźną bronią) czy kupują sobie kusze, a potem szaleją na osiedlach (i taki przypadek był, niestety, w Gdańsku).

  Dlatego zabronienie sprzedaży wiatrówek, choć zgodne z odwieczną polską sztuką zakazywania, byłoby tylko działaniem pozornym. Kto chce zrobić bliźniemu krzywdę, zawsze znajdzie sposób, aby to zrealizować. Wiatrówka jest takim samym narzędziem ku temu jak proca, kusza czy kamień.

  Głupolom z wiatrówkami, którzy strzelają do ludzi czy zwierząt, powinny grozić surowe kary. I to nie tylko grzywny, ale więzienia. Tyle możemy zrobić, bo głupoty zakazać się nie da.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo