Artystyczna Podróż Hestii - laureaci

  Artystyczna Podróż Hestii - laureaci

  Grażyna Antoniewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pierwszą nagrodę w konkursie "Artystyczna Podróż Hestii"- miesięczny wyjazd do Nowego Jorku - zdobył Jakub Rebelka, student V roku Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, który niewątpliwie należy do czołówki polskich twórców komiksów.
  Druga nagroda - miesięczny pobyt w Walencji - trafiła do Anny Kloc, studentki V roku Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku. Laureaci konkursu przez cztery tygodnie będą poznawać m.in. galerie sztuki i muzea.
  Oglądający nagrodzoną pracę Jakuba Rebelki zastanawiali się, czy jest to obraz, czy też komiks.

  - Stworzyłem kompozycję dynamiczną, składającą się z dziwnych elementów, które dla mnie są czytelne, bo mam klucze do drugiego dna obrazu.
  Być może tym, którzy widzą obraz po raz pierwszy, wyda się on dziwny, zagmatwany, niepokojący, ale chyba na tym to polega. A jeśli chodzi o komiks, to jestem w stu procentach przekonany, że jest to sztuka - zapewnia Jakub Rebelka.

  Anna Kloc stworzyła trzy tryptyki. - Myślę tryptykami - uśmiecha się laureatka. - Siedząc przy jednym płótnie, widzę kolejne. Nie wystarcza mi jedno. Co chciałabym zobaczyć w Walencji? Tak dużo jak tylko można. Jest możliwość wyjazdu do Barcelony, chciałabym zobaczyć budowle Gaudiego. W hiszpańskim malarstwie urzekli mnie surrealiści, zwłaszcza Salvador Dali.

  Konkurs "Artystyczna Podróż Hestii" skierowany jest do studentów IV i V roku Wydziałów Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W tegorocznej, siódmej edycji wzięło udział 19 osób.

  Wyjazd do Walencji jest możliwy dzięki współpracy Ergo Hestii i gdańskiej ASP z hiszpańskimi partnerami - DKV Seguros, z siedzibą w Barcelonie, oraz Universidad Politecnica de Valencia.

  Dlatego do Nowego Jorku wyjadą laureat "Artystycznej Podróży Hestii" i zwycięzca "Grand Tour" - stworzonego w tym roku hiszpańskiego odpowiednika konkursu APH (strona hiszpańska skorzystała z doświadczeń Ergo Hestii). Wernisaże prac obu laureatów odbędą się zarówno w Polsce, jak i Hiszpanii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo