Karetka w Krynicy Morskiej

  Karetka w Krynicy Morskiej

  Tomasz Chudzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od soboty w Krynicy Morskiej funkcjonuje dodatkowa baza Pogotowia Ratunkowego. Załoga Sezonowego Pogotowia Ratunkowego będzie czuwać całodobowo nad bezpieczeństwem turystów do 28 sierpnia.
  Latem liczba ludności, a co za tym idzie - różnych zdarzeń na Mierzei Wiślanej wzrasta kilkakrotnie. Ratownicy wyjeżdżają zazwyczaj do zasłabnięć, zawałów, podtopień oraz wypadków drogowych. Jedyna, wąska i zatłoczona droga na pasie nadmorskim uniemożliwia szybkie dotarcie do poszkodowanych i przetransportowanie ich do najbliższego szpitala w Nowym Dworze Gd.

  - Załoga medyczna będzie pełnić całodobowe dyżury w sezonowej bazie w Krynicy Morskiej przez najbliższe dwa miesiące - tłumaczy Elżbieta Kościńska z nowodworskiego SP ZOZ. - Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i sprawnie interweniować.
  Załoga karetki będzie wysyłana do chorych z części Mierzei Wiślanej - od Kątów Rybackich (włącznie), przez Krynicę Morską, do Piasków.

  Nowodworskie służby medyczne mogą także liczyć na wsparcie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdańska. Ratowniczy śmigłowiec jest idealnym rozwiązaniem w przypadkach, kiedy służbom naziemnym trudno jest dotrzeć na miejsce wypadku. Jednostka może lądować nawet w niedostępnym dla samochodów terenie.

  Transportowanie poszkodowanego z Mierzei Wiślanej do Trójmiasta trwa około 15 minut. W lżejszych przypadkach hospitalizacja jest także możliwa w szpitalu w Nowym Dworze Gd. W takim wypadku śmigłowiec LPR ląduje na nowodworskim stadionie, skąd chory odbierany jest karetką.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo