Bytów: Polmor na krawędzi

Bytów: Polmor na krawędzi

Leszek Literski

Dziennik Bałtycki

Dziennik Bałtycki

Kryzys dopadł jednego z największych pracodawców w Bytowie. Eksportująca części do pojazdów szynowych firma Polmor zamierza zredukować część załogi, nawet 150 z 380 pracowników.
Kierownictwo spółki zastrzega, że nie chodzi o nagłe zwolnienia, ale jeśli nie będzie większej liczby zamówień, to umowy na czas określony nie będą przedłużane.
- Wysyłamy prawie 100 procent produkcji na eksport. Jeszcze w ubiegłym miesiącu mieliśmy sporo zamówień. Kryzys przyszedł w maju. Wtedy wszystko gwałtownie się załamało - mówi Bogdan Lubiński, prezes zarządu.

Polmor ma produkcję zapewnioną na trzy miesiące. Co będzie dalej? Nie wiadomo. Jak na razie pracę straciły tylko trzy osoby. Jeśli nadal nie będzie zamówień, to 150 osób nie podpisze nowych umów, gdy skończą im się obecne.

Na razie firma ratuje się jak może, szukając nowych kontrahentów.
- Boję się, że nasz zakład nie znajdzie nowych zamówień i będę musiał odejść. To byłaby tragedia, bo mam wysoki kredyt i rodzinę na utrzymaniu - komentuje jeden z pracowników firmy.
Bytowski urząd pracy jest w ciągłej gotowości. - Jeśli zostanie zwolniona tak liczna grupa osób, to będziemy im pomagać. Mamy do tego odpowiednie środki w postaci szkoleń i kursów. Można też występować o dotacje na zakładanie własnej działalności - zachęca Krystyna Dykier, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Bytowie.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

NASZE AKCJE

Wideo