BLK: Pierwsze zwycięstwo Basketu Gdynia!

Przemyslaw Swiderski
Po raz pierwszy ze zwycięstwa w tym sezonie cieszyły się koszykarki Basketu Gdynia. Ekipa znad morza pokonała PGE MKK Siedlce 71:59.

Aż siedem meczów musiały rozegrać koszykarki z Gdyni, by wreszcie poczuć smak zwycięstwa w Basket Lidze Kobiet. W sobotę należało jednak rzec - kiedy, jak nie teraz. Przeciwnikiem gdynianek był bowiem co najwyżej przeciętny zespół PGE MKK Siedlce.

Koszykarki Basketu były bardzo głodne tego zwycięstwa, co wyraźnie zaakcentowały już w pierwszej kwarcie spotkania. Ten fragment gospodynie wygrały 23:6, dzięki czemu w kolejnych odsłonach grało im się znacznie łatwiej.

Po trzeciej kwarcie prowadzenie Basketu powiększyło się do... 26 punktów. Takiej przewagi gdynianki po prostu nie mogły już roztrwonić. Mimo to, w ostatniej odsłonie zrobiło się naprawdę nerwowo. Basket zdobył w tym fragmencie zaledwie sześć punktów, ale pogoń za rywalkami okazała się dla koszykarek MKK stanowczo spóźniona.

W następnym spotkaniu Basket zagra u siebie z zespołem TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski. To będzie kolejna okazja do zdobycia punktów, bo rywalki w tym sezonie też wygrały tylko jedno spotkanie.

Basket 90 Gdynia - PGE MKK Siedlce 71:59 (23:6, 20:20, 22:13, 6:20)

Basket: Swords 16 (15 zb), Miłoszewska 14, Montgomery 14, Jakubiuk 11, Skerovic 7 (13 as), Puss 3, Grigalauskyte 2, Rembiszewska 2, Stawińska 2, Marcinkowska 0, Podgórna 0.

PGE MKK: Mollova 17, Poboży 12, Schmidt 9, Koperwas 8, Trzeciak 4, Parysek 4, Żukowska 4, Parzeńska 1, Wajler 0