28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Z akordeonem, ale bez biletu

  Z akordeonem, ale bez biletu

  Mariusz Jabłoński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mieszkańcy Trójmiasta podczas podróży pojazdami komunikacji miejskiej coraz częściej narażeni są na słuchanie "koncertów" akordeonowych w wykonaniu obcokrajowców. Muzykanci-amatorzy nie dość, że grają nieudolnie, to nękają pasażerów prośbami o pieniądze.
  - To jest nie do wytrzymania. Niemal każdego dnia spotykam w trolejbusach osoby grające na akordeonach - mówi Hanna Jakubowska, mieszkanka Gdyni. - Po takim "koncercie" wyciągają ręce i chcą pieniędzy. Najgorsze jest to, że często wysyłają dzieci.

  Ale jest jeszcze jedna kwestia - jak twierdzą czytelnicy, osoby te nie płacą za bilety, a kontrolerzy nawet ich nie sprawdzają. - Już kilka razy spotkałam się z sytuacją, gdy podczas jazdy panowie prosili o bilety wszystkich pasażerów za wyjątkiem osób "koncertujących"- pisze pani Małgorzata.

  - To jest jawna niesprawiedliwość. Emeryci, którzy mają parę groszy na przeżycie muszą płacić, a tacy "artyści" nie - dodaje pan Roman z Gdyni.

  W tym mieście sytuacja jest na tyle poważna, że Zarząd Komunikacji Miejskiej poprosił o pomoc Straż Miejską. - Po otrzymaniu pisma od ZKM funkcjonariusze sprawdzają autobusy i trolejbusy - mówi Dariusz Wiśniewski, komendant Straży Miejskiej w Gdyni. - Za zakłócanie porządku w środkach ko-munikacji miejskiej grozi man-dat w wysokości od 50 do 500 zł lub wniosek do sądu.

  Jak zapewnia Marcin Gromadzki, rzecznik prasowy gdyńskiego ZKM, pasażerowie, o których wspominają czytelnicy, przyłapani na jeździe bez biletu będą karani mandatami.

  Podobne sygnały docierają do gdańskich strażników. - Problem w tym, że po wyproszeniu z jednego pojazdu, osoby te wsiadają do kolejnego. Tłumaczą, że nie rozumieją po polsku. Wystawianie mandatów kredytowych nie ma sensu, bo nie są tu zameldowane. Wraz z policją zastanowimy się, co zrobić z tym problemem - zapewnia Marta Waszak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdańsku.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo