POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Trasy rowerowe na terenie nadleśnictwa Lipusz

  Trasy rowerowe na terenie nadleśnictwa Lipusz

  Joanna Surażyńska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Trasy rowerowe na terenie nadleśnictwa Lipusz
  Na terenie Nadleśnictwa Lipusz istnieją trzy pętle przeznaczone dla rowerzystów, wytrwałych piechurów, a także narciarzy żądnych aktywnego wypoczynku na łonie pięknej kaszubskiej przyrody.
  Trasy rowerowe na terenie nadleśnictwa Lipusz
  Pętla Tuszkowska Matka
  Trasa swój początek ma przy leśniczówce Płociczno w okolicach Lipusza. Ścieżka o długości 9 km z 22 tablicami, przedstawiającymi podstawowe informacje, dotyczące funkcjonowania ekosystemu leśnego oraz gospodarki leśnej.
  Na trasie można obejrzeć: dostrzegalnię przeciwpożarową, paśnik dla zwierząt, lizawki i poidełka, budki lęgowe dla ptaków, a także pomniki przyrody: „Trzy Dęby”, „Tuszkowska Matkę” oraz głaz narzutowy „Diabelski Kamień”

  Pętla Przytarnia

  Szlak prowadzi z Wiela wokół jeziora Wdzydze. Jest to trasa o długości 21 km z 15 tablicami edukacyjnymi i 5 miejscami wypoczynku. Nad jeziorem Wdzydze znajduje się platforma widokowa na największe kaszubskie jezioro oraz znajdujące się na nim wyspy. Na trasie spotkamy również liczne ślady bytowania bobra europejskiego, który w naszym znalazł doskonałe warunki bytowania i rozrodu.

  Pętla Lipno
  Pętla rowerowa poprowadzona na południe od Dziemian poprzez malownicze lasy. Ścieżka o długości 23 km z 17 tablicami edukacyjnymi i 4 miejscami wypoczynku. Dla miłośników ptaków nad jeziorem Lipno usytuowana jest platforma widokowa, która pozwala z wysokości 4 metrów podziwiać krajobraz oraz ciekawe gatunków ptaków.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama