27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Zmienia się szef gdańskiej policji

  Zmienia się szef gdańskiej policji

  Anna Szałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Inspektor Mariusz Darabasz, dotychczasowy szef Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, już od najbliższego poniedziałku rozpocznie pracę w Gdańsku.
  - Piątek to ostatni dzień mojej pracy w Elblągu - wyjaśnia Darabasz. - Tego dnia pożegnam się z tą jednostką. Od soboty będę podlegał komendantowi wojewódzkiemu policji w Gdańsku, od poniedziałku zaś obejmę stanowisko komendanta tamtejszej komendy miejskiej.

  Informacji, że Darabasz ma stanąć na czele Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, nie udało nam się wczoraj potwierdzić w gdańskiej Komendzie Wojewódzkiej Policji. - Nie ma jeszcze oficjalnego rozkazu - informuje Błażej Bąkiewicz z zespołu prasowego KWP. - Mogę tylko potwierdzić, że trwa procedura, która wyłoni komendanta miejskiego policji.

  Komendant Darabasz takich wątpliwości nie ma. - Praca w gdańskiej komendzie to dla mnie wyzwanie - mówi. - To duże większe miasto niż to, w którym dotychczas pracowałem. Mimo to Elbląg pozostanie jednak moją małą ojczyzną.

  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w Gdańsku ma także rozpocząć pracę dotychczasowy zastępca Darabasza, podinspektor Zbigniew Pakuła.

  Mariusz Darabasz służbę w policji pełni od prawie 20 lat. Zanim został szefem policji w Elblągu, pracował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendzie Głównej Policji, a także pełnił obowiązki komendanta w Nowym Dworze Gd.

  Co ciekawe, obecny szef komendy w tym mieście mł. inspektor Marek Osik jest wymieniany wśród kandydatów, którzy mogą zastąpić Darabasza w Elblągu. - Komendant wojewódzki rozpatruje kilka kandydatur, jednak na razie oficjalnej decyzji jeszcze nie ma - wyjaśnia Anna Siwek, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie. - Na to trzeba jeszcze poczekać.

  - Czekam na oficjalne stanowisko komendanta wojewódzkiego - ucina pytania Marek Osik. - Na pewno nie będę się wypowiadał przed nim.
  O innych kandydatach na stanowisko szefa elbląskiej policji głośno się nie mówi. Wiadomo jednak, że szefa tej służby mają zaopiniować zarówno prezydent Elbląga, jak i starosta.

  Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Henryka Słoniny, przyznaje, że trwa opiniowanie kandydatów. - Nie możemy jednak wymieniać żadnych nazwisk - dodaje.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo