Bilety będą tańsze

  Bilety będą tańsze

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Na jutrzejszym posiedzeniu Rady Miasta dyskutowana będzie kwestia obniżki cen biletów okresowych ZTM. Wszystko wskazuje na to, że radni będą jednomyślni - poparcie deklaruje bowiem i PO, i PiS.
  Stanieć mają bilety miesięczne i 30-dniowe, ważne we wszystkie dni tygodnia. Bilety na odległość do sześciu przystanków będą kosztować 42 i 21 zł (obecnie 44 i 22), do 12 przystanków 62 i 31 zł (teraz 66 i 33), do 20 przystanków 84 i 42 (teraz 88 i 44), a sieciowe 98 i 49 zł (obecnie 110 i 55).

  Znaczna obniżka cen biletów sieciowych sprawi, że nieopłacalny stanie się zakup biletów na odległość ponad 20 przystanków (w cenie 100 i 50 zł). Znikną więc one z oferty. Nie zmienią się ceny biletów miesięcznych 30-dniowych ważnych od poniedziałku do piątku oraz uczniowskich biletów semestralnych.

  Władze miasta szacują, iż obniżka, która może wejść w życie w październiku, spowoduje zmniejszenie wpływów do budżetu miasta o ok. 1,17 mln zł rocznie, jednak tę lukę powinna zrekompensować niedawna podwyżka cen biletów jednorazowych. Dlatego korekta gdańskiego budżetu na 2008 rok nie jest potrzebna.

  Kazimierz Koralewski, szef klubu radnych PiS, zapowiada, że jego ugrupowanie poprze obniżkę cen biletów, a równolegle przedstawi projekt innych zmian w taryfie. Jego zdaniem, trzeba skończyć z taryfą czasową.

  - Na razie będzie to apel do odpowiedzialnego za komunikację wiceprezydenta Macieja Lisickiego - mówi. - Jeśli do jesieni zmiany nie będą wprowadzone, przedstawimy własny projekt uchwały.

  Agnieszka Pomaska, radna PO, dodaje, iż jej zdaniem, w przyszłości można przedyskutować obniżkę cen gdańskich biletów sieciowych nawet do 70-80 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo