Menu Region

Ceny gazu i prądu w 2014 roku. Czekają nas podwyżki? Ile...

Ceny gazu i prądu w 2014 roku. Czekają nas podwyżki? Ile zapłacimy za rachunki?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

JKL

6Komentarzy Prześlij Drukuj
Jakie będą ceny prądu i gazu w 2014 roku? Mamy dobrą i złą wiadomość - rachunki za prąd elektryczny symbolicznie się zmniejszą. Nieco zdrożeje natomiast gaz. O ile?
W 2014 roku nowe taryfy opłat za prąd
1/3

(© Archiwum)

Opis: Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy dystrybutorom energii oraz tzw. sprzedawcom z urzędu, którzy sprzedają energię odbiorcom w gospodarstwach domowych.

Wszystkie zatwierdzone taryfy zakładają obniżenie cen energii elektrycznej dla odbiorców z grup G, tj. gospodarstw domowych od ok. 6,2 do 6,5 proc.

- Niższe ceny energii w zatwierdzonych taryfach są wynikiem obniżenia cen zakupu energii elektrycznej na rynku hurtowym - informuje Agnieszka Głośniewska, rzecznik prasowy URE.

Rachunki nie spadną jednak o ponad 6 proc. Nowe taryfy oznaczają średni spadek płatności o 2,5 proc. na rachunkach odbiorców. Regulator zatwierdził bowiem także taryfy operatorom systemów dystrybucyjnych: Energa Operator, Enea Operator, Tauron Dystrybucja, RWE Operator oraz PGE Dystrybucja. Taryfy dystrybutorów wzrosną średnio o 3,1 proc., przy czym stawki opłat dystrybucyjnych dla odbiorców w gospodarstwach domowych wzrosną średnio o ok. 2,1 proc.
Przejdź do galerii
Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

ik URE.
6

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

prawda

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

polityk (gość)  •

jezeli prezes URE nie zmieni swojego postepowania,przyjrzy mu sie CBA i NIK

odpowiedzi (0)

skomentuj

prawda

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

polityk (gość)  •

jezeli prezes URE nie zmieni swojego postepowania, sprawie przyjrzy sie CBA i NIK

odpowiedzi (0)

skomentuj

TO WINA TEGO RZADU!

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ANIELA (gość)  •

ZA TAKI STAN RZECZY ODPOWIEDZIALNY JEST OBECNY RZAD,KTÓREMU PRZECIEZ PODLEGA PREZES URE,A SKORO RZAD NIE ROBI NIC Z PREZESEM I JEGO KARYGODNYMI PRAKTYKAMI, TO PREZES ROBI, CO CHCE!

odpowiedzi (0)

skomentuj

bandytyzm

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

r2d2 (gość)  •

przededwszytkim mam pro eko czyli montujcie gaz w domu do ogrzewania to raz a dwa to ze nalezy sobie odkuć obiżke nie na podwyszeniu samego gazu ale na oplatach stalych ktore juz same w sobie sa bandyckie . nie dac wyboru a potem golic niewazny rząd ustrój to mafijne metody by nie dac wyboru i tyle

odpowiedzi (0)

skomentuj

gdzie ten obiecany tanszy gaz?

+12 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

emerytka (gość)  •

Gaz ,po negocjacjach z rosyjskim dostawca, miał stanieć. To dlaczego drożeje, mimo ,że jest u nas najdroższy? Bardzo mnie też interesuje niska kaloryczność gazu. Dystrybutor w związku z ciepłą zima i mniejszym zużyciem gazu ,postanowił zmusić odbiorców ,do większego zużycia i przesyła gaz "rozrzedzony" . Piec co ,który nagrzewał mieszkanie ,jeszcze miesiąc temu, w ciągu 30-40 minut ,teraz potrzebuje ok.godziny/ mimo wyższej temperatury na dworze/ I za taki oszukany gaz chcą od odbiorców jeszcze więcej pieniędzy. Uważam ,że nasz rząd w ogóle nie interesuje sie takimi praktykami dostawców energii.

skomentuj

Tam gdzie te obiecane CUDA Tfuska!

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

AJB (gość)  •

Oj, Szanowna Pani Emerytko, nie jest Pani na bieżąco. Ten "tani" gaz, PO licznych sukcesach Radka Zdradka, Najukochańszego Przywódcy i Najlepszego Przyjaciel Putina oraz Olka Pijolka, Najłaskawszy Władymir Władymirowicz już obiecał Janukowyczowi w ramach rekompensaty za rezygnację z "wpadnięcia w łapy straszliwych kapitalistów" z Jewropy i oddania się w ojcowskie i opiekuńcze ramiona Unii Celnej i rozszerzonej o Ukrainę nowej wersji ZBIR-a!

odpowiedzi (0)

skomentuj