Drugie zwycięstwo piłkarzy Arki Gdynia w USA

Janusz Woźniak
Drugi mecz i drugie zwycięstwo piłkarzy Arki Gdynia w USA. Tym razem pokonali w jednym meczu dwie drużyny na raz. To oczywiście jest możliwe tylko przy towarzyskim charakterze gier gdynian za oceanem. Rywalami Arki były dwie polonijne drużyny. W pierwszej połowie, a grano 2x40 minut, wystąpił zespół Polonii Falcon New Britain - trenowany przez byłego zawodnika Arki i Lechii Janusza Możejkę - a w drugiej drużyna Olympii Stamford. Arka wygrała ten mecz 2:0 (2:0), a oba gole zdobył Maciej Wardziński.

Można byłoby napisać, że w USA strzela Wardziński, a Arka wygrywa. Ten sam zawodnik, grający na co dzień w trzecioligowej Arce II, zdobył też jedynego zwycięskiego gola w pierwszym meczu w USA wygranym przez gdynian 1:0 z FC Icon. Tym razem Wardziński otworzył wynik meczu, wykorzystując dobre podanie Piotra Tomasika, a w drugim przypadku wykazał się największym sprytem w polu karnym po rzucie rożnym wykonywanym przez Radosława Pruchnika. Najczęściej jednak w tym spotkaniu bramkę rywali ostrzeliwał z dystansu Michał Rzuchowski, ale piłkę po jego uderzeniach odbijali bramkarze. Już jako ciekawostkę można napisać, że Wardziński w 17 meczach rundy jesiennej III ligi zdobył dwie bramki, a w dwóch meczach za oceanem trafił do siatki trzy razy.

W sobotę Arka zagra ostatni mecz na tym wyjeździe. Z okazji 50-lecia Polonii Nowy Jork jej rywalem będzie właśnie ten zasłużony, polonijny klub.

Polonia Falcon New Britain/Olympia Stamford - Arka Gdynia 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Michał Wardziński (33), 0:2 Michał Wardziński (38)

Arka: Kamola - Sulewski, Sobieraj, Robakowski, Radzewicz (41 Dampc) - Budka (65 Tomasik), Rzuchowski, Pruchnik (41 Matys), Tomasik (41 Stolc) - Fujikawa - Wardziński