Wypadek w Prabutach. Gdańska prokuratura zbada czy...

  Wypadek w Prabutach. Gdańska prokuratura zbada czy policjant prowadził samochód

  Arkadiusz Kosiński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz zbada sprawę wypadku, do którego doszło w tym roku w Prabutach - osobowe bmw wbiło się tam w garaż. Jedną z osób, które w momencie wypadku siedziały w samochodzie, był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.
   Wypadek w Prabutach. Gdańska prokuratura zbada czy policjant prowadził samochód
  Niedawno biegły na podstawie badań retrospektywnych stwierdził, że w chwili wypadku mężczyzna ten miał prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz inny biegły, który badał ślady biologiczne zabezpieczone w bmw, uzupełnił swoją poprzednią opinię.

  - Wskazuje ona na bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że to właśnie funkcjonariusz policji siedział wtedy za kierownicą tego pojazdu - informuje Piotr Jankowski, szef Prokuratury Rejonowej w Kwidzynie.

  Dlatego też kwidzyńska prokuratura zwróciła się do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku o wyznaczenie do zbadania tej sprawy innej jednostki. To rutynowa procedura w takich przypadkach, która służyć ma zachowaniu obiektywizmu.

  Do wypadku doszło 17 kwietnia w nocy. Samochód jadący od strony ul. Sanatoryjnej uderzył w krawężnik, przeleciał przez ogrodzenie i z pełnym impetem wbił się w garaż "przyklejony" do budynku mieszkalnego. - Gdy się obudziłem, pomyślałem, że obok wybuchła bomba. Szczęście w nieszczęściu, że moja mama, której pokój sąsiaduje z garażem, wyjechała akurat do siostry. Mama jest po operacji wstawienia bypassów, więc obawiam się, że mogłaby tego nie przeżyć - mówił po wypadku właściciel domu.
  a.kosinski@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Teraz tam poewstało rondo imienia Jasia Szostka

   tja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jasio Szostek nie prowadził?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo