Zapłacimy nieomylnym

  Zapłacimy nieomylnym

  Mariusz Leśniewski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Władze Gdańska, które głosami radnych PO skutecznie przeforsowały wprowadzenie stref płatnego parkowania koło Akademickiego Centrum Klinicznego, strzeliły sobie samobója.
  Mogą tłumaczyć, że chodzi im o zwiększenie rotacji samochodów i ułatwienie życia pacjentom szpitala, ale i tak powstaje nieodparte wrażenie, że mają na celu tylko wyciągnięcie pieniędzy od kierowców. Parkometry jeszcze nie stanęły, ale wiadomo już teraz, że w okolicach ACK zapowiadają się z ich tytułu tłuste łowy.

  Po pierwsze, opłaty za postój są wyśrubowane, a po drugie ci, którzy muszą przyjeżdżać do szpitala samochodami, będą robić to dalej. A samochody od rana szczelnie otaczają teren ACK - zysk miasta będzie więc solidny i gwarantowany. Jednak miasto nie może działać jak firma nastawiona wyłącznie na generowanie zysku. Musi też ułatwiać życie ludziom, którzy w nim żyją i pracują, a na przyjezdnych (wśród nich są pacjenci, ich rodziny oraz pracownicy ACK) nie powinno nakładać haraczu za to, że korzystają ze swoich aut, aby dostać się do szpitala.

  Warto to podkreślić - do szpitala, a nie do centrum miasta, które, przyjmijmy tak bardzo optymistyczne założenie, jest dobrze skomunikowane z innymi dzielnicami i okolicami Gdańska.
  ACK skomunikowane nigdy tak nie będzie. Wprowadzenie jednej linii autobusowej to za mało - jest ona, zresztą, potrzebna od dawna i jej powołanie nie powinno być uzależnione od parkometrów.
  Te pewnie staną. Protesty nie odniosą skutku. Urzędnicy są przecież nieomylni, a to na ogół dla nas szaraczków oznacza kłopoty i wydatki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  płatne parkowanie przy ACK

  rychy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  Nie po raz pierwszy gdańscy radni pokazali, że nie w głowach im potrzeby mieszkańców a własny interes (a pośrednio strażników miejskich). Uchwalili wprowadzenie opłat parkingowych w miejscu gdzie...rozwiń całość

  Nie po raz pierwszy gdańscy radni pokazali, że nie w głowach im potrzeby mieszkańców a własny interes (a pośrednio strażników miejskich). Uchwalili wprowadzenie opłat parkingowych w miejscu gdzie możliwości zaparkowania są znikome a potrzeby znaczne. Na szczęście nie jestem częstym gościem ACK i innych placówek zdrowia i mogę spojrzeć na ten problem z daleka ale czasami próbuję się przecisnąć ulicami: Curie-Skłodowskiej, Dębinki czy też Tuwima. To żenada! Radni nie zaproponowali żadnych dodatkowych miejsc do parkowania - chociażby poprzez likwidację parku o wątpliwej urodzie przy ul. Curie-Skłodowskiej. Taka sytuacja z brakiem miejsc do zaparkowania a nawet zatrzymania samochodu występuje w pobliżu wszystkich szpitali w Gdańsku: przy Szpitalu Wojewódzkim, Kolejowym, Szpitalu Marynarki Wojennej przy ul. Polanki, Szpitalu Miejskim na Zaspie, przy ul. Kieturakisa.
  W zamian za to strażnicy miejscy jak hieny polują na źle zaparkowane pojazdy. Taki samochód nie napyskuje, nie wyrywa się łatwo więc wlepić mu mandat. Po co uganiać się, narażać zdrowie i życie za złodziejami, przestępcami i chuliganami - polowania na samochody są łatwiejsze i skuteczniejsze. A kasa leci - pytanie tylko do czyjej kieszeni i w czyim interesie? Żeby tak chociaż właśnie na budowę nowych miejsc do parkowania. A proszę popatrzeć gdzie wybudowano miejsca parkingowe - zaledwie kilka przy al. Grunwaldzkiej.
  Do szpitala ACK nikt nie przyjeżdża dla własnej przyjemności. Często są przywożenie ludzie chorzy, starsi. Z reguły nikt nie zna czasu jaki straci czekając w kolejce do lekarza. Z punktu widzenia radnych oby jak najdłużej bo wówczas więcej zapłaci za parkowanie. O dziwo w pobliżu multipleksów, centrów handlowych powstają parkingi podziemne bądź duże place do parkowania. A przy szpitalach to już nie.
  Już czas najwyższy opublikować listę radnych którzy byli pomysłodawcami wprowadzania opłat, tak aby gdańszczanie dobrze zapamiętali sobie te nazwiska do następnych wyborów.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo