Menu Region

Słupskie Porozumienie Obywatelskie. Nowe stowarzyszenie ma...

Słupskie Porozumienie Obywatelskie. Nowe stowarzyszenie ma kandydata na prezydenta? [ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Hubert Bierndgarski

3Komentarze Prześlij Drukuj
Słupskie Porozumienie Obywatelskie - to nowa siła polityczna w mieście. Głównym celem stowarzyszenia - jak mówią założyciele - jest poprawienie ogólnej sytuacji w mieście. Wiadomo, że SPO będzie chciało wprowadzić swoich przedstawicieli do Rady Miasta. Nieoficjalnie mówi się też, że zaproponują swojego kandydata na prezydenta.
1/8

(© APR/SAS)

Opis: Słupskie Porozumienie Obywatelskie już zawarte. W środku - założyciel Andrzej Twardowski
Przejdź do galerii
  • Słupskie Porozumienie Obywatelskie już zawarte. Drugi z prawej -  założyciel Andrzej Twardowski
Założycielem SPO jest Andrzej Twardowski, prezes klubu koszykarskiego Energa Czarni Słupsk. Pod listem założycielskim podpisało się 26 osób. To przedstawiciele słupskiego biznesu, kultury i oświaty. Są wśród nich również duchowni, nieoficjalnie wspierający porozumienie. Główne cele stowarzyszenia to m.in. angażowanie się w życie społeczne obywateli i pobudzanie ich aktywności społecznej.


W celach stowarzyszenia znalazło się też umacnianie pozycji Słupska jako ośrodka akademickiego i tworzenie komitetów wyborczych do władz miasta.

- Chcemy być stowarzyszeniem obywatelskim - mówi Andrzej Twardowski. - Reprezentujemy różne środowiska, chcemy jednak pokazać, że można się porozumieć. Zamierzamy również chronić prawa obywatelskie mieszkańców Słupska. Prawo to czasami jest, naszym zdaniem, naginane, dlatego chcemy patrzeć władzy na ręce, czy działa w imieniu obywatela.

Twardowski przyznał też, że SPO chce brać udział w kreowaniu polityki miasta i wystawi swoich przedstawicieli w wyborach samorządowych. - Chcemy mieć realny wpływ na to, co się dzieje w mieście. Najbliższy czas przeznaczymy na naukę działań samorządowych. Później będziemy chcieli przygotować jak największą grupę osób do samorządu - dodaje.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że SPO chce wystawić swojego kandydata na prezydenta. Ma nim być właśnie Andrzej Twardowski.

Przedstawiciele stowarzyszenia zapewniają, że nie powstało ono na potrzeby referendum (27 października w Słupsku odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego dop. red.), a jego członkowie według własnego uznania będą brać w nim udział.

Sceptycznie do nowego tworu politycznego odnoszą się funkcjonujący już w mieście politycy. Co na jego temat mówi Zbigniew Konwiński, słupski poseł PO?

Cały artykuł przeczytasz we wtorkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 22.10.2013 r. oraz na www.prasa24.pl


h.bierndgaski@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

porozumienie w sprawie ....

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tylko pytam (gość)  •

'Są wśród nich również duchowni, nieoficjalnie wspierający porozumienie. Główne cele stowarzyszenia to m.in. angażowanie się w życie społeczne obywateli i pobudzanie ich aktywności społecznej".

Oraz wybudowanie kilku kościołów , oraz pomników JP II , a zamkniecie marketów ????

odpowiedzi (0)

skomentuj

Porozumienie

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Tylko pytam (gość)  •

"Są wśród nich również duchowni, nieoficjalnie wspierający porozumienie. Główne cele stowarzyszenia to m.in. angażowanie się w życie społeczne obywateli i pobudzanie ich aktywności społecznej."

A przede wszystkim wybudowanie kilku następnych kościołów , oraz pomników JP II , a zamknięcie marketów ??????

odpowiedzi (0)

skomentuj

Wybory , czy komisarz

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wyborca (gość)  •

Ten kandydat na prezydenta Słupska , to komisarz mianowany przez PO ???
Spełni się zasada "'cała władza w ręce ........ PO "

W przedterminowe wybory, kilka miesięcy przed planowymi wyborami, wierzą tylko przedszkolaki z grupy maluchów , bo starszaki już nie.

odpowiedzi (0)

skomentuj