Szwed zamiast Kreta w Charzykowach

  Szwed zamiast Kreta w Charzykowach

  Grzegorz Janowczyk

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jarosław Kret, jeden z najpopularniejszych prezenterów pogody w publicznej telewizji, zrezygnował z inwestowania w podchojnickich Charzykowach.
  Nie doszło do podpisania przez niego aktu notarialnego na zakup od poznańskiej spółki Fortune 1,8 ha bardzo atrakcyjnych gruntów nad Jeziorem Charzykowskim. Kret, wspólnie z bratem bliźniakiem, planowali początkowo wybudować tam pensjonat.

  - Potem wystąpili do nas z wnioskiem o wydanie zgody na podzielenie tego terenu na działki pod zabudowę domków jednorodzinnych - zdradza Zbigniew Szczepański, wójt chojnickiej gminy wiejskiej. - Nie zgodziliśmy się, bo wcześniej odmawialiśmy konsekwentnie wszystkim innym potencjalnym nabywcom tego kawałka ziemi. Działek pod budownictwo indywidualne mamy w gminie w bród. Mieliśmy do tego prawo. Wprawdzie Fortune jest wieczystym użytkownikiem gruntu, ale my mamy wpływ na to, co na nim powstanie.


  Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Jedno bardzo popularne nazwisko zastąpi inne, bo za posiadłością w gminie Chojnice rozgląda się Tomasz Szwed - najpopularniejszy w kraju wykonawca piosenek country. Już podczas tego lata Szwed będzie gospodarzem międzynarodowego festiwalu muzyki folk w Swornegaciach. Impreza, firmowana jego nazwiskiem, ma wejść na stałe do kalendarza markowych imprez organizowanych na Pomorzu.

  - I festiwal, i osiedlenie się Tomasza Szweda w naszej gminie to dla nas doskonała promocja - podkreśla Szczepański.

  Przypomnijmy, że w Swornegaciach swój ośrodek żeglarski buduje słynny żeglarz Mateusz Kusznierewicz. Huczne jego otwarcie zapowiada już na 1 maja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo