Starogard Gd.: Pogrzeb księdza prałata Stanisława Człapy...

Starogard Gd.: Pogrzeb księdza prałata Stanisława Człapy [ZDJĘCIA]

Ewa Macholla, Maciej Jędrzyński

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Pogrzeb księdza prałata Stanisława Człapy odbył się 14 października 2013 r. w Starogardzie Gd.
1/6
przejdź do galerii

Pogrzeb księdza prałata Stanisława Człapy odbył się 14 października 2013 r. w Starogardzie Gd. ©Maciej Jędrzyński

Rodzina, księża z całego Kociewia, mieszkańcy pożegnali w poniedziałek ks. prałata dr. Stanisława Człapę. Mszę św. odprawił biskup Ryszard Kasyna. Kondukt żałobny przeszedł od fary, przez Rynek i ul. Chojnicką, na stary cmentarz.
Ks. Stanisław Człapa spoczął w grobie przy dużym, drewnianym krzyżu, w części cmentarza znajdującej się w pobliżu ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich.

Ks. Stanisław Człapa przez 25 lat był proboszczem parafii pw. św. Mateusza w Starogardzie, a także wieloletnim dziekanem dekanatu starogardzkiego. Latem zdecydował się przejść na emeryturę.

- Tak niedawno, bo 19 czerwca tu, w tym kościele dziękowaliśmy Bogu za dar jego życia, za jego 25-letnią posługę w tej wspólnocie parafialnej - przypomniał ks. bp Ryszard Kasyna. - Wspominałem wówczas, że od wiary nie ma urlopu. Dziś ksiądz Stanisław Człapa otrzymał przepustkę na wieczny urlop, gdzie miłość jest wiecznym pokarmem i radością serca.

Duchownego żegnały tłumy wiernych. - Ksiądz Człapa zajmował zaszczytne miejsce w życiu naszego miasta, dając piękne świadectwo wiary, służby Bogu i człowiekowi - przyznał prezydent Edmund Stachowicz.

Zobacz więcej ZDJĘĆ z pogrzebu księdza Stanisława Człapy


W imieniu organizacji działających w stolicy Kociewia głos zabrał Jan Kilian, który powiedział, że ks. Człapa przez 25 lat prowadził mieszkańców przez życie jak mądry i kochający ojciec. - Ksiądz prałat uczył nas i cierpliwości, i odwagi. W jasny i niebudzący wątpliwości sposób wypowiadał się na temat otaczającej rzeczywistości.

Ksiądz Stanisław Człapa zmarł w miniony czwartek w Toruniu, dokąd wyjechał w sierpniu br. Miesiąc temu przeszedł poważną operację kardiologiczną. Miał 75 lat.

O pogrzebie księdza Człapy czytaj więcej we wtorkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z 15.10.2013 r.


Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

NASZE AKCJE

Wideo