Boją się, że będą musieli zburzyć domy

  Boją się, że będą musieli zburzyć domy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Umowy, zaproponowane przez urzędników, przeraziły mieszkańców z al. Zwycięstwa - pisze Szymon Szadurski
  Rodziny mieszkające w bezpośrednim pobliżu centrum Gdyni, na terenie dawnych ogródków działkowych, rozpoczęły już negocjacje z wiceprezydentem miasta Bogusławem Stasiakiem, w środę stowarzyszenie mieszkańców zorganizowało też spotkanie informacyjne w sali konferencyjnej Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

  Temat jest tak kontrowersyjny, że aula PPNT wypełniła się niemal po brzegi. Aby walczyć o swoje prawa, stowarzyszenie mieszkańców planuje także stworzyć informacyjną stronę internetową.
  - Pomyślne zakończenie negocjacji z miastem to dla nas być albo nie być - nie ukrywa Józef Bela, mieszkaniec ogródków przy al. Zwycięstwa, wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana. - Na temat naszych problemów pisaliśmy, gdzie się tylko da, przez kilka lat, ale urzędnicy dopiero teraz podjęli z nami rozmowy.

  Grunt przy al. Zwycięstwa 36-62, rozciągający się od gmachu Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w stronę centrum Gdyni, należy do miasta.
  - Dotychczas korzystaliśmy z niego bezumownie, ale dochodziły do nas sygnały, że urzędnicy miejscy w końcu przestaną aprobować taki stan rzeczy i może dojść nawet do wniosków eksmisyjnych - mówi jeden z mieszkańców ogródków. - Zwróciliśmy się więc do magistratu z prośbą o uregulowanie tego problemu.

  Lokatorzy domów w al. Zwycięstwa wpadli jednak w przerażenie i zdumienie, gdy przeczytali ostatnio treść umów dzierżawy, zaproponowanych im przez Urząd Miasta. Jak twierdzą członkowie stowarzyszenia mieszkańców, miasto chce wydzierżawić grunt jedynie na trzy lata. W dokumencie zastrzega, że po zakończeniu tego okresu gmina może zażądać zwrotu niezabudowanych nieruchomości. - Wynika z tego, że za trzy lata urzędnicy będą mieli prawo przymusić nas do wyburzenia domów - mówi jeden z przerażonych mieszkańców.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo