Kamilek w prawdziwym domu

  Kamilek w prawdziwym domu

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  To, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Chorujący na wytrzewienie jelit 1,5-roczny Kamilek opuścił szpital i w środę po raz pierwszy zobaczył swój dom.
  Rodzice malucha mówią krótko:
  - Jesteśmy szczęśliwi. - Resztę dopowiada uśmiech na ich twarzach. Uśmiech, jakiego po przeżyciach ostatnich miesięcy trudno się było spodziewać.

  Karolina i Leszek Wrzoskowie z Juszkowa, w gminie Pruszcz Gdański, nareszcie mogą być razem z własnym dzieckiem, choć był taki czas, gdy sądzili, że są w sytuacji bez wyjścia. W ich głowach pojawiła się nawet myśl o oddaniu synka do rodziny zastępczej.

  Powodem tego dramatycznego kroku miało być to, że nie byli w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków lokalowych, nie było też szans na otrzymanie pomocy z zewnątrz. Wszystko się zmieniło po akcji "Polski Dziennika Bałtyckiego", w której nagłośniono całą sprawę.

  Dwa tygodnie temu państwo Wrzoskowie odebrali klucze do nowego, dwupokojowego mieszkania w sąsiadującej z Juszkowem Rotmance. Dzięki temu Kamil mógł opuścić szpital i po półtora roku oglądania murów szpitala zamieszkać wreszcie z mamą i tatą.

  Jak to możliwe? Po cyklu naszych publikacji odezwało się wielu ludzi dobrej woli, m.in. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. F. Stefczyka. Znalazły się pieniądze na wynajęcie dla rodziny 39-metrowego mieszkania w Rotmance. Lokal był jednak w tzw. stanie deweloperskim, czyli z gołymi ścianami. Gmina Pruszcz Gdański, przy finansowej pomocy powiatu gdańskiego, wykończyła wnętrza. Zakup niezbędnego wyposażenia również sfinansowali sponsorzy. Większość z nich zastrzega sobie anonimowość, bo jak mówią, pomogli z potrzeby serca.

  Nowe mieszkanie jest wygodne i ładnie wykończone. W pobliżu znajduje się przedszkole, do którego będzie mogła uczęszczać starsza siostra Kamila, Weronika.
  Mieszkanie to jednak nie wszystko. Aby Kamil mógł wyjść ze szpitala, potrzebna jest aparatura medyczna, z której będzie korzystał w domu. Wicewojewoda pomorski, Michał Owczarczak, zadeklarował przekazanie 10 tys. zł na niezbędne urządzenia. Zakup specjalnej pompy, dzięki której chłopiec będzie karmiony, również sfinansują sponsorzy.
  1 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo