Sobota
  22.10.2016

  Dzisiaj w serwisie plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Cisi bohaterowie są wśród nas

  Cisi bohaterowie są wśród nas

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Nie noszą wymyślnych strojów niczym bohaterowie amerykańskich komiksów, nie mają nadprzyrodzonych mocy. Prawdziwych bohaterów mijamy każdego dnia, nie zdając sobie z tego sprawy. Ich pasją są ludzie.
  Niosą im pomoc, nadzieję i radość. Wczoraj, po raz trzeci, redakcja "Echa Miasta" wyróżniła 13 cichych bohaterów z Trójmiasta i okolic.

  Podczas odbywającej się w sopockiej Operze Leśnej gali kończącej tegoroczną akcję "Cichy bohater", większość z nich czuła się nieswojo. Tak jak Szymon Brodziuk, strażak i ratownik medyczny, który kilka tygodni temu oddał swój szpik kostny ciężko chorej osobie z Irlandii. Osobie, której wcześniej nawet nie znał. - Ktoś potrzebował, więc dałem. To nic nadzwyczajnego, dlatego trochę dziwnie się tu czuję, bo pomoc innym to dla mnie rzecz naturalna - mówi.

  Podobnie jak inni wyróżnieni, Szymon nie afiszował się ze swoim bohaterstwem.
  Do konkursu zgłosił go kolega z pracy. Innego z nagrodzonych, Michała Ordaka, który cały swój wolny czas poświęca na opiekę nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, zgłosili ci, którym pomaga.

  - Kiedy przeczytałam o tej akcji od razu pomyślałam, że Michał musi się znaleźć wśród tych bohaterów - mówi Zinaida Karolewicz, jedna z podopiecznych świeżo upieczonego absolwenta Akademii Medycznej w Gdańsku.

  - Odkryłem w sobie pewną wrażliwość i po prostu idę za głosem serca - dodaje skromnie sam nagrodzony.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo