SPECJALNE WYDANIE PLUS.DZIENNIKBALTYCKI.PL
  Kup prenumeratę cyfrową i czytaj więcej o najważniejszych wydarzeniach w regionie!

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Rozwiń

  Skutki nawałnicy na Pomorzu odczuwalne będą latami...

  Czy można było przewidzieć tragedię i jak działa system ostrzegania? W starostwie nie przesłano dalej alertów, bo było po godz. 15. Do tego obraz po kataklizmie. Mamy dla Was zdjęcia i wideo.

  Gniew: Agresywny gimnazjalista trafił na obserwację do...

  Gniew: Agresywny gimnazjalista trafił na obserwację do szpitala psychiatrycznego

  Przemysław Zieliński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wychowawcy przegrywają walkę o bezpieczeństwo w szkołach. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że poziom agresji w polskich podstawówkach i gimnazjach
  1/2
  przejdź do galerii

  Wychowawcy przegrywają walkę o bezpieczeństwo w szkołach. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że poziom agresji w polskich podstawówkach i gimnazjach rośnie w zastraszającym tempie. ©www.sxc.hu

  Rodzice gimnazjalisty z Gniewu, który dwa tygodnie temu zaatakował podczas lekcji nauczycielkę, zdecydowali, że ich syn trafi na obserwację do Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gd.
  - Rodzice nie zgodzili się za to na przesłuchanie syna, dlatego zajmie się tym sąd - dodaje asp. Dawid Krajewski z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - My już swoje czynności zakończyliśmy. Zebrane materiały, w tym zapis z kamery monitoringu umieszczonej na szkolnym korytarzu, trafiły już do sądu.

  Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 16 września. Podczas indywidualnej lekcji z dyrektorką szkoły 14-latek, uczeń drugiej klasy, nagle rzucił się na kobietę i zaczął ją dusić.

  Chłopak od dawna sprawiał problemy wychowawcze. Skarżyli się na niego zarówno nauczyciele, jak i pozostali uczniowie szkoły. Właśnie z tego powodu miał indywidualny tok nauczania. O taką formę nauki postarała się dyrekcja gimnazjum.
  Zaatakowana nauczycielka trafiła do szpitala w Gdańsku z powikłaniami laryngologicznymi. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.

  Władze gminy Gniew, organu prowadzącego szkołę, chcą zapewnić wsparcie psychologiczne zarówno dla zaatakowanej dyrektorki, jak i dla ucznia. Niedawno odbyło się spotkanie przedstawicieli gminy z policją i gronem pedagogicznym placówki. - Doszliśmy do wniosku, że należy się skupić na działaniach profilaktycznych przeciwdziałających agresji oraz zwiększyć bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli - informuje Wojciech Szulc, zastępca burmistrza Gniewu. - Należy zapobiegać takim sytuacjom. Mamy w planach szeroką współpracę w tej materii z policjantami.

  Sąd rodzinny może zadecydować o upomnieniu nastolatka, obywatelskim nadzorze rodziców, nadzorze kuratora lub - w ostateczności - skierowaniu do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.
  p.zielinski@prasa.gda.pl

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama