Kopią piłkę na cudzej ziemi

  Kopią piłkę na cudzej ziemi

  Leszek Literski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Barbara Gunther z Prądzony (gm. Lipnica) jest zszokowana, bo sołectwo za przyzwoleniem władz gminy wybudowało boisko piłkarskie częściowo na jej gruncie.
  Nie pomogły wcześniejsze lamenty i żale. Prace trwały w najlepsze. Wójt twierdzi, że wcześniej nie wiedział o fatalnie położonym boisku.

  - Ostrzegałam, że budują boisko na mojej działce. Nie słuchali, a ja schorowana nie wiedziałam, gdzie iść po pomoc - skarży się kobieta. W końcu pomocną dłoń wyciągnął mieszkający u niej lokator, Henryk Trzebiatowski. - Zwróciliśmy się do gminy z prośbą o wyjaśnienie tej dziwnej sytuacji - mówi Trzebiatowski.


  Zanim doszło do wyjaśnień, budowa została zakończona. Pod nadzorem sołtysa obiekt powstał w środku ziemi należącej do Barbary Gunther, gdzie właścicielem jednej działki jest gmina. Z uwagi na to że ten grunt był za mały na pełnowymiarowe boisko, to 1/3 obiektu zbudowano na prywatnym gruncie.

  - Wójt Rafał Narloch pozwolił nam budować boisko w tym miejscu - broni się Wioletta Antoszczyszyn, sołtys Prądzony.

  Rafał Narloch zapewnia, że o błędzie dowiedział się po fakcie.

  - To był ugór, którego nikt wcześniej nie uprawiał - tłumaczy. - Dopiero po pomiarach okazało się, że część tej działki nie należy do nas. Teraz mamy patową sytuację, bo w sprawie działki Barbary Gunther toczy się jeszcze postępowanie spadkowe po jej zmarłym mężu, w którym uczestniczy aż 17 spadkobierców. Nie wiemy więc, z kim mamy rozmawiać - uzasadnia wójt.

  Wójt Narloch zapowiada, że po zakończeniu postępowania spadkowego samorząd zaproponuje właścicielowi ziemię w innym miejscu albo odkupienie kawałka gruntu pod boiskiem.
  Sęk w tym, że proces spadkowy będzie się toczył jeszcze wiele miesięcy. Nie wiadomo więc, kiedy i czy w ogóle dzieci z Prądzony będą mogły grać na pełnowymiarowym boisku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo