Arka Gdynia zremisowała z Olimpią Elbląg. Kontuzja Marcusa da Silvy

pk
Tomasz Bolt/Polskapresse
Arka Gdynia zremisowała na Narodowym Stadionie Rugby z Olimpią Elbląg 2:2, mimo że po pierwszej połowie prowadziła 2:0. W meczu sparingowym pecha miał Marcus da Silva. Brazylijczyk najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, a kilka minut później doznał groźnego urazu.

Żółto-niebiescy mieli całkiem udany początek spotkania. Już w 15 minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Michała Szuberta, który później powiększył prowadzenie Arki.

Na tym jednak zakończyło się strzelanie Arki w tym spotkaniu. W drugiej części sparingu efektywniejsi byli piłkarze z Elbląga. Olimpia zdołała odrobić w całości straty z pierwszej połowy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Anton Kołosow.

O sporym pechu może mówić Marcus da Silva. W poprzednich sparingach Brazylijczyk nie grał, bo był przeziębiony. Tym razem najpierw zmarnował rzut karny, a kilka minut później doznał groźnego urazu i musiał zejść z boiska. W jego miejsce wszedł Maciej Wardziński.

Kolejny sparing Arka rozegra już w sobotę. Gdynianie na Narodowym Stadionie Rugby podejmą drugoligowy Gryf Wejherowo. Następnie piłkarze będą mieli trzy dni wolne od zajęć.

Arka Gdynia - Olimpia Elbląg 2:2 (2:0)

Bramki: Michał Szubert (15, 38) - Anton Kolosov (51, 75).

Arka: Miszczuk (46 Kędra) - Sulewski, Marcjanik, Sobieraj (46 R.Robakowski), Glauber - Nalepa, Szwoch (46 Rzuchowski) - Jankowski (46 Juraszek), da Silva (27 Wardziński), Wojowski - Szubert

Olimpia (I połowa): Zoch - Sambor, Ichim, Lewandowski, Ressel, Stępień , Pietrewicz, Nowosielski (41 Piotrowski), Graczyk, Kopycki, Kolosov.

Olimpia (II połowa): Imianowski - Molga, Czerniewski, Lewandowski, Skierkowski, Stępień (65 Maciążek), Piotrowski, Wojtkiewicz, Kamiński, Zieliński, Kolosov.