Arka Gdynia zmazała plamę, ale Ogniwo Sopot się nie popisało [ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
Przemysław Świderski
Rugbiści Arki Gdynia, przed starciem z silną Awentą Pogonią Siedlce, mieli jasno sprecyzowane cele - obronić pierwsze miejsce w ligowej tabeli, a także zetrzeć plamę po bolesnej porażce z Budowlanymi w Łodzi. Ta sztuka "Buldogom" udała się znakomicie. Gdynianie pokonali rywala za pięć punktów (28:15).

Jak przystało na mecz na szczycie ligi, emocji, twardej walki, ale i kontrowersji na boisku nie brakowało. Najwięcej wzbudził ich Łukasz Szostek, który w doliczonym czasie pierwszej połowy meczu został ukarany czerwoną kartką. Powód? Łącznik młyna gdyńskiego teamu kopnął w głowę leżącego już na ziemi Tomasza Gasika. Teraz sprawą zajmie się Komisja Gier i Dyscypliny PZR. Jeżeli uzna, że zawodnik faulował rywala umyślnie, może grozić mu nawet dyskwalifikacja na pół roku!

Arka pokonała rywala całkowicie zasłużenie, ale przez wzgląd na to, że swój zespół osłabił Szostek, w drugiej połowie musiała grać bardzo uważnie w defensywie. Goście kilka razy zbliżali się bowiem do gdyńskiego teamu, ale na nic więcej stać ich już nie było. Arka tym samym jest coraz bliżej startu w fazie play-off z pierwszego miejsca.

Równie ciekawie zapowiadało się spotkanie Ogniwa Sopot z Budowlanymi Łódź. Nic jednak dziwnego, bo oba zespoły od dawna mają zakusy na pierwszą czwórkę w ligowej tabeli. Sopocianie zadowoleni mogli być jednak tylko z przebiegu pierwszej połowy, kiedy to zyskali sobie kilka punktów przewagi. Niestety, z biegiem czasu prezentowali się coraz gorzej. W II połowie natomiast całkowicie się pogubili i to Budowlani mogli świętować kolejne zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając w Sopocie 50:17.

Na niedzielę zaplanowano również mecz Lechii Gdańsk z Budowlanymi Lublin. Ostatecznie jednak, na prośbą przyjezdnych, spotkanie zostało przełożone. Nowego terminu meczu jeszcze nie znamy.

Arka Gdynia - Awenta Pogoń Siedlce 28:15 (17:3)

Arka: Sirocki 13, Szostek 5, Szrejber 5, Bysewski 5

Awenta Pogoń: Gasik 5, Chróściel 5, Piotrowicz 5

MKS Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani Łódź SA 17:50 (14:12)

Ogniwo: Szablewski 7, Schulte-Noelle 5, Graban 5

Budowlani: Orłowski 11, Vakavosaki 10, Kaniowski 5, Gomulak 5, Karpiński 5, Krześniak 5, Abaszidze 5, Łuczak 4