Acrylex przegrywa mecz z Sendomem

Za nami ósma kolejka zmagań Gminnej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna.

W tej rundzie nie brakowało spotkań, których wynik można nazwać wielką niespodzianką.

W pierwszym meczu rozgrywanym w hali sportowej w Skorzewie zmierzyli się zawodnicy KOSiR Nandruk Kościerzyna i Kaliska Power. Zwycięstwo zanotowała drużyna z Kalisk, która wygrała stosunkiem 3:1. W drugim spotkaniu walczyli ze sobą siatkarze Naszego Dachu oraz UKS Klukowa Huta. Ten mecz zakończył się takim samym wynikiem co poprzedni, a ostateczne zwycięstwo było dziełem reprezentantów Naszego Dachu. W kolejnym starciu na parkiecie rywalizowały drużyny Gryfa Wiele oraz Relaxu Dziemiany. Ten mecz zakończył się w trzech setach i komplet punktów zgarnęła ekipa z Wiela. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Promila Będomin z ZPS Łubiana.

Zwycięstwo w tym przypadku odnotowała drużyna Łubiany. Spotkanie Acrylexu Kościerzyna i Sendomu Bartoszylas jeszcze przed jego rozpoczęciem zapowiadało się na hit kolejki, ponieważ naprzeciwko siebie stanęły drużyny z pierwszego oraz drugiego miejsca. Faworytem wydawała się być ekipa z Kościerzyny, jednak ze zwycięstwa cieszyli się ostatecznie siatkarze Sendomu. Ten mecz zakończył się wynikiem 3:1. W ostatnim starciu zagrały ze sobą zespoły Unibudu Wielki Klincz i Siatkarza Łubiana. Pojedynek zakończył się w trzech setach, które wygrali siatkarze z Łubiany.

Dziewiąta kolejka spotkań zostanie rozegrana w najbliższą sobotę, 23 stycznia w hali sportowej w Skorzewie. Początek rozgrywek zaplanowano na godz. 11.30. Przypominamy, że do końca rozgrywek pozostały tylko trzy kolejki.