Czy pieniądze z 500+ dotrą do Pomorzan jeszcze przed...

  Czy pieniądze z 500+ dotrą do Pomorzan jeszcze przed świętami?

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dla rodzin wielodzietnych pieniądze z 500+ to duże wsparcie przed świętami

  Dla rodzin wielodzietnych pieniądze z 500+ to duże wsparcie przed świętami ©Paweł Relikowski

  Czy pieniądze z programu 500+ popłyną do nas jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia? - zachodzą w głowę rodziny, które korzystają z rządowego programu. W wielu miastach wypłaty te dotychczas realizowane były pod koniec miesiąca. Pomorskie gminy uspokajają, że w grudniu z przelewami przyspieszą.
  Dla rodzin wielodzietnych pieniądze z 500+ to duże wsparcie przed świętami

  Dla rodzin wielodzietnych pieniądze z 500+ to duże wsparcie przed świętami ©Paweł Relikowski

  - Ale zdajemy sobie sprawę, że przygotowania do świąt stanowią duże obciążenie dla domowych budżetów, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców i grudniowe wypłaty świadczenia 500+ oraz pozostałych świadczeń realizujemy w tym tygodniu. Tak, aby jeszcze przed świętami pieniądze znalazły się na kontach - mówi Arkadiusz Kulewicz z Gdańskiego Centrum Świadczeń. W sumie w tym miesiącu miasto wypłaci ok. 17,3 mln zł dla ponad 25,3 tys. rodzin.

  Czy pieniądze z 500 plus wpłyną przed świętami? Terminy wypłat w Gdańsku w grudniu 2016

  W Sopocie, gdzie 500+ wypłacane jest zazwyczaj w ostatnim tygodniu miesiąca, podobnie jak w Gdańsku zaplanowano przyspieszenie: - W grudniu, z uwagi na święta i większe wydatki wypłata świadczenia była realizowana we wtorek 20 grudnia - informuje Natasza Ligocka - Świerk, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS w Sopocie.

  Spokojne o przypływ gotówki z 500+ mogą być także rodziny z innych gmin. Puck zapowiada, że upora się z wypłatą przed świętami, choć w decyzjach widnieje zapis, że przekazanie funduszy zaplanowane jest do ostatniego dnia każdego miesiąca. W grudniu urzędnicy robią wyjątek od tej reguły.

  - Nie przewidywaliśmy innego scenariusza. Nowe wnioski złożone do 10 grudnia bez problemów otrzymają środki. Dodatkowo postaramy się wypłacić tym rodzicom, którzy złożyli stosowne dokumenty do 15 - mówi Iwona Rumanowska, dyrektor GOPS w gminie Puck. - Warto zaznaczyć, że sprawa dotyczy kompletnych wniosków, bo są przypadki, w których brakuje niezbędnych załączników. Ci na fundusze będą musieli poczekać. Mimo to zrobimy, co w naszej mocy, by zrealizować wszystko szybciej. Nawet dla nas jest wygodniej, unikniemy niepotrzebnego stresu podczas rozliczeń rocznych - zaznacza.

  Wniosek 500 zł na dziecko [WZÓR WNIOSKU]. Program Rodzina 500 plus


  Ośrodek Pomocy Społecznej we Władysławowie także przyspieszył całą procedurę związaną z wypłatami wszystkich świadczeń rodzinnych. Absolutnym rekordzistą jest gmina Kosakowo. Tamtejszy referat ds. polityki społecznej już w zeszły piątek przelał na konta rodzin należne im świadczenia. Ostatnie gotówkowe transakcje zrealizowano w ubiegły poniedziałek. W mieście Pucku pieniądze trafią do rodzin bezpośrednio przed świętami. Termin wypłacania zaplanowano na 22 i 23 grudnia.

  W powiecie kartuskim wszystkie GOPS-y i działy świadczeń rodzinnych dwoją się i troją, żeby pieniądze trafiły do mieszkańców jeszcze przed świętami. W większości gmin świadczenia 500+ zostały już przelane, w innych trwa ich wypłata. Np. w gminie Żukowo GOPS już od lat przelewa świadczenia w takim terminie, żeby były na koncie przed świętami, np. rodzinne czy alimentacyjne. W Kartuzach, Chmielnie, Sulęczynie, Przodkowie, Somoninie, Stężycy i Sierakowicach 500+ już zostało przelane. Wszystkie świadczenia przed świętami wypłacił także wejherowski MOPS. W Człuchowie wypłaty 500+ mają trafić do rodzin przed Wigilią. - Zgodnie z przepisami, mamy na to czas do 30-31 grudnia, ale wypłaty będą wcześniej. 22 grudnia wyjdą przelewy, a 23 odbędą się wypłaty gotówkowe w kasie - mówi Ewa Osińska, dyrektor MOPS w Człuchowie.

  W Lęborku 500+ wypłacą 22.12. W Rumi grudniowe przelewy są już zrealizowane, gotówkowe realizowano do wczoraj. Urzędnicy z Rumi nawet dzwonią do osób, które nie pobrały jeszcze pieniędzy z informacją, że te na nich czekają.  (wsp. JS, LP, jk, TM, PEN, KH)

  ewelina.oleksy@polskapress.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  NASZE AKCJE

  SUPERBABACIA i SUPERDZIADEK 2017! Głosowanie rozpoczęte!

  SUPERBABACIA i SUPERDZIADEK 2017! Głosowanie rozpoczęte!

  Osobowość Roku 2016 | Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić kandydatów

  Osobowość Roku 2016 | Głosowanie rozpoczęte! Możesz jeszcze zgłosić kandydatów

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]

  Planujesz ferie? Sprawdź warunki na stokach [kamery na żywo]