Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

5 miejsc, które zobaczysz, nie ruszając się z centrum Gdyni

Artykuł sponsorowany
Na zwiedzanie i skorzystanie ze wszystkich atrakcji, które oferuje Gdynia, warto przeznaczyć, co najmniej weekend, ale jeśli trafisz tutaj tylko na kilka godzin, już sam spacer przez Śródmieście stanowi niemałą rozrywkę.Nie ruszając się poza centrum miasta,natrafimy na liczne pomniki historii, muzea, wille, miejsca podkreślające kaszubską przeszłość Gdyni i oczywiście piaszczystą plażę oraz imponujące akwarium. Co wybrać, by poczuć atmosferę miasta? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Muzeum Miasta Gdyni
Nie ma lepszego miejsca, by poznać historię miasta niż otwarty w 2007 roku nowoczesny budynek muzeum położony na styku morza i lądu. Wcześniej muzeum znajdowało się w przy ulicy Starowiejskiej w tzw. Domku Abrahama, w którym przez lata mieszkał kaszubski działacz AntoniAbraham. W nowej siedzibie zgromadzono dziesiątki tysięcy obiektów, które stanowią źródło wiedzy o przeszłym i aktualnym życiu miasta i jego mieszkańców, które niezmiennie fascynuje izachwyca turystów.

Marina Gdynia
Wymarzone miejsce dla wielbicieli żeglarstwa. W przystani panuje ruch od wczesnej wiosny do późnej jesieni, gdy cumują tutaj obok siebie imponujące, luksusowe jachty, skromne łódeczki i monumentalne żaglowce. Dla osób, które odkryły w sobie miłość do morza i wiatru w żaglach, okoliczne kluby żeglarskie oferują kursy na każdym poziomie wtajemniczenia i umiejętności – od kilkuletnich dzieci po brodatych wilków morskich. Tutaj też rozgrywają się liczne imprezy żeglarskie i nurkowe na poziomie nie tylko polskim, ale europejskim i światowym takie jak Gdynia SailingDays, zloty największych żaglowców świata czy Targi Wiatr i Woda.

Posted by Tomasz Sobieszczańskion 28 październik 2015

Akwarium w Gdyni
Jeśli myślisz, że akwariumto rozrywka dla kilkuletnich dzieci, koniecznie odwiedź wodne Zoo w Gdyni – na pewno zmienisz zdanie już po kilku minutach. Zdecydowanie jest to jeden z obowiązkowych punktów każdej wycieczki, dodatkowo położony w samym centrum miasta, na końcu Mola Południowego. Dotrzeć można do niego bez trudu prosto z Mariny. Budynek mieszczący kilkadziesiąt ogromnych akwariów niczym monumentalna łódź podwodna zabiera gości w głębiny, by pokazać im naturalne bogactwo życia, jakie toczy się pod powierzchnią wody.

W świetnie zaaranżowanych akwariach możemy oglądać ponad dwieście gatunków bajecznie kolorowych ryb, płazów, gadów i bezkręgowców!Hitem akwarium są rekiny i ośmiornica, które gromadzą przed szybą tłumy gości. Znajdziemy tu także doskonale przygotowaną salę muzealną, w której w przystępny sposób podano w pigułce lekcję teorii o życiu pod wodą, ale także sposobach eksploracji i eksploatacji zasobów morskich przez człowieka.

Skwer Kościuszki i Molo Południowe
Skwer Kościuszki to wizytówka Gdyni i ulubione miejsce spacerów zarówno rdzennych mieszkańców jak i turystów. Tutaj odbywają się także największe koncerty, festyny i inne ważne dla miasta wydarzenia, ale główną atrakcją są cumujące przy nadbrzeżu okręty – polski niszczyciel ORP Błyskawica oraz najsłynniejszy polski żaglowiec Dar Pomorza. W pobliżu znajduje się także Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, a po drugiej stronie skweru stoi jedna z największych modernistycznych kamienic w Gdyni, w których kiedyś mieściło się kino.
W sąsiedztwie zlokalizowane są także modernistyczne budynki Akademii Morskiej, Akwarium Gdyńskie oraz Marina. Jak w żadnym innymi miejscuwłaśnie tutaj najsilniej poczujemy związek miasta z morzem.

Śródmieście Gdyni
Spacerując po centrum miasta, warto zdać sobie sprawę, że jego budowa była fenomenem na skalę europejską. Przez niemal dwadzieścia lat ze wsi powstawało tutaj ogromne i nowoczesne miasto, którego plany zawsze zakładały, że ma być ono zwrócone w stronę morza. Najważniejsze budynki w mieście powstały wokół głównych ulic dawnej Gdyni, czyli między innymi 10 lutego, Świętojańskiej, do których w 5 minut dotrzemy z Akwarium czy Mariny.

W architekturze gdyńskiej zabudowy odnajdujemy różne odmiany modernizmu, które miały wpływ na obecny wygląd śródmieścia. Konstruktywizm sprawił, że budowano tu wielkie domy-okręty, z których duża część miała białą elewację, przez co powstała tak zwana „biała Gdynia”. Przykładami tego stylu są między innymi budynek dawnego PLO, Urzędu Miasta, kamienica Orłowskich oraz Pręczkowskich. Ten rodzaj zabudowy i szybki rozwój sprawiły, że Gdynia w 1939 roku była jednym z największych miast II Rzeczypospolitej.

Wymienione w naszym przewodniku miejsca to sztandarowe wizytówki Gdyni, których nie można przegapić, ale warto zostać tutaj na dłużej, by w pełni docenić to nowoczesne i dynamicznie rozwijające się miasto, od zawsze otwarte w stronę morza. Tym bardziej, że rozbudowana infrastruktura turystyczna Gdyni to nie tylko masa atrakcji, ale także bogata baza hotelowa na każdą kieszeń.

Z jednej strony turyści mają do wyboru hotele o wysokim i średnim standardzie. Bazując na danych z systemów bookingowych – najczęściej polecanym i wysoko ocenianym jest hotel Best Western PLUS Hotel Business Faltom. Osoby poszukujące alternatywy do hoteli mogą skorzystać z tanich schronisk czy kwater prywatnych. Znajdźcie najlepszą dla siebie i już dzisiaj zaplanujcie wizytę w Gdyni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki